Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Ставови

branko-gj

Денеска можеби ќе се знае, а можеби и не, со какви изборни правила ќе се излезе на априлските избори в година. Очигледно, со оглед на ќор-сокакот во кој се најдоа преговарачите од четирите партии, прав ...

centar

 

Граѓаните повторно ќе имаат можност да ја следат емисијата „Во Центар“ со новинарот Васко Ефтов во етерот.

balet160

На сцената на МНП* театарот на Бихачка (Павел Шатева) во Скопје, во чест на новата сезона 2015-2016, премиерно е поставена претставата “Разочараниот и убавицата“ од композиторот Владимир Кодош Милчин а ...

zaev-srecko

 

Познатиот новинар Среќко Поповски кој подолг период ги прави своите видео-прилози „Саботажа“ конечно после 160 епизоди на с ...

milenkoo240

Радио Белград – државно радио, бе! (или, како Борјан Јовановски лажно се претставува)

1600dbf5dc c134049383ad4aae

Пост конгресно, дума – две.