Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Сцена

Бремена девојката на актерот Андрија Милошевиќ? (ФОТО)

News image

Андрија Милошевиќ веќе една година ужива во љубовта со колешката Александра Томиќ, која стана и дел од екипата на серијата „Андрија и Анѓелка“.

Дали сте знаеле дека се плаќа за ѕвезда на Булеварот на славните и колку?

News image

Знаете ли дека за да се има ѕвезда на Булеварот на славните во Холивуд се плаќа по 30.000 долари?

Северина се пофали со првата фотографија од свадбената фотосесија!

News image

Популарната Северина Којиќ редовно објавува фотографии на социјалните мрежи, а не се откажа од својата пракса ниту по свадбата.

ВИДЕО: Слушнавте ли како Јелена Карлеуша ја пее песната „Ѓурѓевдан“?

News image

Јелена Карлеуша објави снимка од еден од своите концерти на кој ја испеа песната „Ѓурѓевдан“ на “Бијело Дугме“.

Шокантно: Ди Каприо во филм силуван од мечка (ВИДЕО)

News image

Славниот актер Леонардо Ди Каприо целосно се предава на улогите кои ги толкува, што го докажа и во новиот филм.

Занимливости

ВИДЕО: Ова момче го победи ракот и стана бодибилдер

News image

  На 15 годишна возраст во 2010 година на Зак Зеилер од Ида, Мичиген му бил дијагностициран рак Hodgins’s Lymphoma, поради кое неговата те...

ВИДЕО: Спасено мало детенце од рушевините во Сирија

News image

Од под рушевините во Сирија е спасено мало детенце.

ВИДЕО: Сакаше да се пошегува со мајка му, но не очекуваше ова да се случи

News image

  Виталиј Здоровјецки е познат по своите црни шеги со мајка му и сите останати.

Го оставила бидејќи бил сиромашен, но 10 години подоцна…

News image

Сите ние мислиме дека можеме да ја предвидиме иднината со помош на нашето искуство и моменталната ситуација, но…

ВИДЕО: Рибари ја уловија најголемата ајкула на сите времиња

News image

  Многу луѓе на социјалните мрежи „полудеа“ откако ги видоа фотографиите од ајкула која е фатена во водите на Пацифичкиот океан.

Живот

Совети за успех од Хемингвеј

News image

Ернест Хемингвеј е познат писател и многу контроверзна личност. Тој е познат по најчудните навики, од кои едната е да пишува исправен.

Хороскопските знаци и парите – Кој троши најмногу?

News image

Некој сака многу да троши, некој штеди за црни денови, трети пак разумно располагаат со буџетот, други пак и не се грижат за финансиите- откријте ка...

Семе кое природно ги зголемува градите, а лечи и алергии

News image

Kолку и да звучи неверојатно, семките од тилчек  ги може овие две  работи истовремено.

ВИДЕО: Приказна за кучето кое никој не го сакал, освен тој

News image

Ова кученце никој не го сакал. Поради несреќата која ја доживеал задните нозе му се трајно парализирани.

Најпривлечни имиња на светот – на прво место најчестото македонско

News image

Иако личното име не го опишува вашиот карактер, тоа може да му звучи привлечно, секси и заводливо на оној што првпат ве запознава. Според истражувањ...

Технологија

ВИДЕО: Трикови кои мора да ги знаете доколку поседувате смартфон

News image

  Живееме во време во кое повеќето луѓе во развиениот свет поседуваат мобилен телефон.

ВИДЕО: Од авион и автомобил направил уникатна креација

News image

  Како би реагирале кога додека си се возите во кола би забележале авион зад вас?

Пративте по грешка порака на Viber, сега можете да ја избришетe

News image

Постои голем избор на апликации за разговарање со пријателите преку пораки, но Viber сега е една од ретките која ви нуди да ги избришете веќе испрат...

Viber не е во функција-корисниците загрижени

News image

Голем број корисници на комуникациската апликација Viber утрово се соочуваат со проблеми. Корисниците меѓу себе не можат да разменува...

На Фејсбук никој не може да го блокира овој човек!

News image

Во време на социјалните мрежи нормална појава е некој корисник да блокира друг од која било причина и на тој начин се оневозможува пристап на објави...

  • 24 часа