Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Полската тенисерка Урсула Радванска, претерала со алкохолот на роденденската забава на момчето на својата сетра, попозната актерка во белиот спорт Агњешка Радванска.

ursula

 

Урсула за време на забавата во една дискотека лудо се забавувала и претерала со пиењето, мешала водка и шампањ и тоа било причината да се онесвести и да биде изнесена полугола на раце од еден дечко кој бил присутен на забавата.

333524-poznata-teniserka-polugola-i-mrtva-pijana-iznesena-na-race-od-disko-foto

Ова им дојде како "ќец на десетка" на папараците кои беа на местото на настанот. Затоа и немаше спас и нејзинте фотографии завшрија во весниците. Урсула моментно е 94. тенисерка во светот со многу помали успеси од својата сестра. Годинава најголем успех и се двете полуфиналиња на турнирите во Окленд и Монтереј.

ursula-1

ursula

ursula-2

Спонзорирани линкови

  • 24 часа