Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Ана Ивановиќ била најубава дама на црвениот тепих, пишуваат странските медиуми.

ana500

Тенисерката Ана Ивановиќ била вистинска поддршка на своето момче, германскиот фудбалер Бастијан Швајнштајгер во неделата вечерта кога се одржала свечена Уницеф гала вечер на „Олд-Трафорд“ во Манчестер.

Странските медиуми пишуваат дека Ана се издвојувала меѓу сите гламурозни дами на овој хуманитарен настан во црна елегантна комбинација.

1ana500

Класична, но впечатлива Ана носела црна интересна комбинација која ја искомбинирала со впечатлив ѓердан и убави сандали.

Колегите на Бастијан исто така дошле во друштво на своите поубави половини, но тенисерката оставила најголем впечаток.

2ana500

Извор: Вистина.мк

Спонзорирани линкови

  • 24 часа