Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Занимливости

bodi-bilder-rak160

 

На 15 годишна возраст во 2010 година на Зак Зеилер од Ида, Мичиген му бил дијагностициран рак Hodgins’s Lymphoma, поради кое неговата телесна тежина тогаш достигнала 45 килограми.

bebe-sirija160

Од под рушевините во Сирија е спасено мало детенце.

car-flip160

 

Виталиј Здоровјецки е познат по своите црни шеги со мајка му и сите останати.

bogat-maz160

Сите ние мислиме дека можеме да ја предвидиме иднината со помош на нашето искуство и моменталната ситуација, но…

ajkula-slika160

 

Многу луѓе на социјалните мрежи „полудеа“ откако ги видоа фотографиите од ајкула која е фатена во водите на Пацифичкиот океан.

bebe-place160

 

Американскиот педијатар Роберт Хамилтон претставува неверојатен трик со кој ќе го смирите бебешкиот плач за само една секунда.

hit160

Кога Арон Жил, комичар од Лондон, на социјалната мрежа „Твитер“ објави листа на работи поради кои неговата жена плаче, не се ни надеваше дека овој лист хартија ќе се пренесе низ интернетот со брзина на ...

bric-soveti160

Сигурно веќе ви се случило после некое време гардеробата да ви се „разбушави“…

zadnik-konk160

Скандалозниот конкурс „Најдобар задник” повторно се одвива во престижниот Универзитет Кембриџ.

baby-girl160

Девојче старо максимум два дена е пронајдено живо во петокот во дупка под асфалтот, покрај реката во Лос Анџелес.

  • 24 часа