Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Живот

ernest-hemingvej160

Ернест Хемингвеј е познат писател и многу контроверзна личност. Тој е познат по најчудните навики, од кои едната е да пишува исправен.

horoskop160

Некој сака многу да троши, некој штеди за црни денови, трети пак разумно располагаат со буџетот, други пак и не се грижат за финансиите- откријте какви се луѓето со парите според нивниот хороскопски зна ...

tilcek160

Kолку и да звучи неверојатно, семките од тилчек  ги може овие две  работи истовремено.

kucence160

Ова кученце никој не го сакал. Поради несреќата која ја доживеал задните нозе му се трајно парализирани.

model160

Иако личното име не го опишува вашиот карактер, тоа може да му звучи привлечно, секси и заводливо на оној што првпат ве запознава. Според истражувањето спроведено на светско ниво, некои имиња на повеќет ...

160001377

Најстарата жителка на Европа, Италијанката Ема Морано го прослави својот 116-ти роденден.

mlad-izgled.jpg160

 

На страница „Humans of New York“ на Фејсбук, фотографот Брендон Стантон секојдневно објавува животни приказни на луѓето кои ги фотографира, а сега успеа со објективот да овековечи човек, кој за само н ...

files1

Полтроните на Тито постојано му ја прикажувале ситуацијата во земјата не онаква каква што е туку таква за да можат што подолго да останат в ...

glavobolka160

Наместо веднаш да се одлучите за медицински помагала како сируп или таблети, намалете ги тегобите со помош на природни лекови кои со сигурност би ви ги препорачала и вашата баба.

letalo160

Во Јужна Африка се појави летачки објект кој делува како да излегол од некој научно фантастичен филм од педесеттите години на 20 век.

  • 24 часа