Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Црна хроника

isceznato-lice-policija160

Седумнаесет годишно девојче вчера е пријавено за исчезнато во Скопје.

dom-za-deca-25-maj160

Исчезна 17-годишна штитеничка од Домот „25 Мај“.

kumanovo-nasilnikkk160

Непознат сторител со закана со пиштол извршил разбојништво во обид над Б.И.(37) во Куманово.

sprej6-160

Вработен во златарата „Голд-Принцес“ во Велес спречил грабеж и дрско му се спротивставил на разбојникот.

zapalena-kola160

Скопјанецот С.С. остана без својот автомобил Пежо 307 откако истото бил оопожарено синоќа, половина час по полноќ.

1600Zapleneti-evra

Во населбата Илинден- Скопје околу 1:20 часот ограбена е бензиската пумпа „Макпетрол“.

soobrakajki-policija160

Во текот на вчерашниот ден на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно осум сообраќајни незгоди.

policija61600

Ноќта сабота кон недела околу 02.30 часот на автобуската постојка на булеварот „Кочо Рацин“, кај Олимписки базен, три непознати машки лица физички ја нападнале 23-годишната скопјанка А.Д.

555555.jpg-160

СВР - Велес поднесе кривична пријава против 52 годишниот  В.Т.  и  46 годишниот Ј.К.  двајцата од Велес, поради основи на сомнение дека во сабота спроти недела вечер во текот ...

soobrakajka.jpg-160

Во текот на изминатите три дена на подрачјето на Град Скопје од страна на сообраќајната полиција извршен е увид на вкупно 31 сообраќајна незгода.

  • 24 часа