Хроника

Драма во казино во Скопје: Напаѓач со боксови и клоци претепал две вработени

Вчера во 16:30 часот во казино на ул. „Филип Втори Македонски“ С.В. (30) и М.Р. (33), двете од Скопје, вработени во казиното, пријавиле дека истиот ден во 15:45 часот физички биле нападнати од непознато лице.

Напаѓачот почнал да ја удира С.В. со боксови по главата, по што М.Р. дотрчала да и помогне.

Во тој момент напаѓачот со нога ја удрил и М.Р. во стомакот и побегнал во непознат правец.

Се преземаат мерки за пронаоѓање на сторителот и за целосно расчистување на случајот.