Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Интервјуа

penaluna160

Професорот Еди Пеналуна од „St David“ Универзитетот од Велс беше дел од Втората обука за претприемачко образование наменета за наставници од основното и средното образование. Пеналуна до сега има работ ...

dragan-danev407

Најавите за изградба на нов студентски дом, како и многубројните реформи кои се превземаат во областа на образование зна ...

ivicaintervjuu160

Општина Аеродром изминативе години доживеа целосна трансформација. Со низата проекти во сите населби од општината, Аеродром стана посакувано место за живеење. 

burazin1-160

Од вторник до недела, Скопје преку Унијата на млади сили на ВМРО-ДПМНЕ ќе биде домаќин на овогодинешниот централен настан на подмладокот на Европската народна партија (European democratic students) каде што 50 учесн ...

nnolaaa

 

ВМРО-ДПМНЕ ја продолжува политиката на отвореност со тоа што Македонците муслимани ги постави во највисоко ...

ivana-intervju-dime248

 

Премиерот Никола Груевски и владини министри изминатиов период се сретнаа со огромен број на граѓани на терен. Ветувањата дадени п ...

171716Untitled-3

Досега се реализираа многу проекти, а постојано се прилагодува и понудата се со цел да биде подостапна за граѓаните. СЦ „Борис Трајковски“ со претставувањето на новиот менаџмент најави и новитети, ...

srpskipopo160

Во тешката соопраќајка што утрово се случи кај Гевгелија, загинаа сопругата и двете деца на српскиот поп Радивоје Паниќ, старешина во храмот Света Сава во Белград, пренесуваат српските медиуми.

mmarjanppp160

 

Се наближува периодот од годината кога сите патокази се вртат кон Прилеп. Љубителите на одлична музика, превкусна скара и ладно пиво знаат каде треба да бидат од 16-ти до 19-ти јули.

160ko11111

Градот Скопје продолжува да расте и да се развива. Улиците стануваат современи булевари, метежот се расчистува, се воведуваат интересни содржини... Скопје полека но сигурно заличува на светските метро ...

  • 24 часа