Курир со своја Андроид апликација
sajtnagodinata.mk
Освежено 15:24:27
Понеделник, 26 Јануари 2015

spacer

spacer

Грешка
  • Грешка при вчитување податоци од дотур.

Во Скопје и Берово утрово се измерени температури од минус пет степени, а најтопло е во Гевгелија со еден степен над нулата.

ladno-500

Управата за хидрометеоролошки работи информира дека во Лазарополе измерено е минус четири, додека во Крива Паланка, Битола и Демир Капија и Претор минус три, а во Охрид, Штип, Прилеп, Кавадарци и Струмица минус два степени.

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и тивко со температури од осум до 18 степени целзиусови. На повисоките места и на планините ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

 


od-srce-za-filip-300x250
e-katastar
  • 24 часа
  • 7 дена
  • 30 дена

Избор на уредникот

МПЦ: Потребна е итна обнова на манастирот Трескавец

News image

Со претставниците на осигурителните компании кои го пресметуваат ризикот на осигурува...

Полициски „Алфа“ ја спасил жената која се обиде да се самоубие

News image

Полициски службеник од Единицата за борба против криминал - „Алфа“ е херојот кој вчер...

Нова помош од Владата за „Купи куќа, купи стан“

News image

Владата одлучи дополнително да ги подобри условите за користење на кредити за куќи од ...

caffetin-coldmax