Вести

Софија Куновска жестоко против Шекеринска: Дали јавното обвинителство ќе покрене постапка против министерката за тендерот без лиценца за мазут?

Во својот најнов Фејсбук статус поранешната пратеничка на СДСМ Софија Куновска му честита на СЈО за откривањето дека поранешен министер за земјоделство дава пари на продуцент без лиценца, додека Јавното обвинителство премолчува доделување на тендер од страна на актуелна министерка на фирма без лиценца за мазут.

-Честитки за СЈО!
Открива дека поранешнен министер за земјоделство дава пари на продуцент БЕЗ ЛИЦЕНЦА и покренува постапка.

Прашање за ЈО:
Актуелна министерка доделува тендер на фирма БЕЗ ЛИЦЕНЦА за мазут, и?

Законите биле за поправка. “Ма јели могуче?!?!?“, стои во нејзиниот најнов пост на ФБ.

Инаку поранешната пратеничка на СДСМ Куновска исто така на својот ФБ профил обвини дека Радмила Шекеринска и Зоран Заев го киднапирале статутот на партијата.

Јоци жестоко до Заев, Милчин лајкува: Прекардашивте, кланот на Рада се инсталира ем во здравство, ем во култура, кој ја постави женската на Венко Филипче во ФЗО?

ФБ статус на Јорданка Ивановска- Јоци)

Можеби е време, медиумите, да ја објават целата шема на инсталирање на кадри од фармација тајкуни.

Женската на Венко Филипче, каде е поставена и кој ја постави ?
Во Фонд за здравство. А, зошто е баш таму ?

Ако Заев сериозно мисли дека овој тип ќе му помине како предлог, нека биде подготвен, година дена, да чита дневно на десет портали афери, ради кланот кој Рада (онаа со 2 отсто рејтинг) му го инсталира ем во здравство, ем во култура.

Прекардашивте.

Ѓорѓиев од Шарена револуција за личното искуство со новиот министер на Заев: Филипче е ПАРОЉУБЕЦ и класичен материјалист, а не доктор

Благојчо Ѓорѓиев од Кочани, на јавноста познат како учесник во Шарената револуција, кој поради сообраќајна несреќа останал во инвалидска количка испрати текст до „Поглед.мк“, пренесувајќи свое лично искуство со идниот министер за здравство Венко Филипче- предлог на премиерот Зоран Заев.

Во писмото, Ѓорѓиев го обвинува Венко Филипче дека не доктор, туку парољубец и класичен материјалист, поради кој тој лично е 4 години во судските лавиринти.

-Бидејќи гледам дека се алудира да биде Министер за здравство ВЕНКО ФИЛИПЧЕ еве едно мое лично искуство стекнато лично од него каков човек е. Венко е ПАРОЉУБЕЦ и класичен МАТЕРИЈАЛИСТ, а не е доктор.

Од осигурителните компании што водам судски спор со нив бидејки останав инвалид во сообраќајна несреќа ме пратија кај Венко на вештачење и замислете, докторчето напиша во неговиот извештај дека не е сигурен дали инвалидноста ми е здобиена од сообраќајната незгода, а јас после сообраќајката лежев 72 дена во болница и во прилог му е доставена еден ТОН документација пропратена со КОНЗИЛИЈАРНИ МИСЛЕЊА од доктори СПЕЦИЈАЛИСТИ кои ТВРДАТ дека инвалидитет ми е како последица на СООБРАЌАЈНА НЕСРЕЌА…

Еве едно од “ХУМАНИТЕ” дела на Венко Филипче, сега сум во ДИЛЕМА дали Венко е неписмен или лапнал пари за да го напише тој извештај?! Инаку, поради неговиот извештај СУДОТ НАЛОЖИ да морам да одам НА ВЕШТАЧЕЊЕ во институт на СУДСКА МЕДИЦИНА каде што се ДОКАЖА ДЕКА ИНВАЛИДИТЕТОТ МИ Е ОД СООБРАЌАЈКАТА!!!

Благодарение на извештајот на Венко Филипче јас сум во судски лавиринти веќе 4 години!, пишува Ѓорѓиев.

Покрај овој текст испратен до „Поглед.мк“, Ѓорѓиев напиша и Фејсбук статус за Филипче.

Инаку, Ѓорѓиев и е познат на јавноста по неговото учество на протестите на „Шарената револуција“ заедно со екс претседателот на Достоинство Стојанче Ангелов, како и човек кој беше кандидиран за пратеник од редовите на коалицијата “ВМРО за Македонија“ составена од ВМРО НП, Обединети за Македонија и Достоинство.

 

Здравството во агонија, а Заев тера политика и коалиции: Пациентите умираат, нема лекови и инсулин, хаос на секаде, а кадрите на СДСМ се свртеа кон корупција и тендери

Додека македонското здравство е во агонија, Зоран Заев си прави калкулации и тера политика со коалиционите партнери.