Познати

Жика скршен од болка замислено гледа во празно- соседите сведочат за трагедијата

Актерот Срѓан Жика Тодоровиќ, откако го организирал погребот на синот единец Дејан, се вратил во семејниот дом, како би бил со неутешната сопруга Ана.

Видно скршен од болка, во еден момент се појавил на прозор, каде минал неколку минути, замислено гледајќи во далечина и телефонирајќи.

Погребот на малиот Дејан ќе биде одржан во сабота. Синот на Жика ќе биде кремиран.

Соседите на актерот:Ги слушавме плачот и криците на мајката за синот

Синот на актерот Срѓан Жика Тодоровиќ почина на три годишна возраст во нивниот дом, а на малиот Дејан родителите чекале 12 години, а одденаш му престанало срцето- јави српски Курир.

Соседите на популарниот актер разкажуваат за трагедијата која го погодила семејството, низ солзи.

– Жика и неговата сопруга се прекрасни луѓе, секогаш кога и да не сретнат не позравуваат. Синоќа кога го слушнав плачот, криците и врисокот на мајката, неснаев што се случува, а подоцна видов и дека дојде амбулантно возило. Многу ми е жал, потресени сме сите. Дејан беше преслатко дете и многу воспитано. Сочуство до родителите- рекла низ солзи за српски Курир една од нивните соседки.

Засега низ медиумите се шпекулираше дека детето починало од синдром на изнанадна смрт а некои објавија дека се работи за труење. Сепак се чека официјалниот извештај од стручните лица.