Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Фудбал

Легендата на Јунајтед поставен за тренер на Валенсија

News image

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Гери Невил денеска е поставен на тренерското место на Валенсија, потврди клубот од „Местаља“.

Гарсија: Не поднесувам оставка, останувам во Рома

News image

Руди Гарсија тренерот на италијанскиот фудбалски клуб Рома, не размислува да поднесе оставка, и покрај сите притисоци по лошите резултати кои ги и...

ФФМ донираше опрема на фудбалската паралелка во Прилеп

News image

Фудбалската федерација на Македонија донираше 24. комплета спортска опрема (дресови, шорцеви, чорапи) и  „ЈАКО“ фудбалски топки ...

Спонзорите на ФИФА бараат надзор на реформите

News image

Водечкиот спонзор на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) бара од челниците на организацијата „независен надзор“ на реформите.

Реал Мадрид е заинтересиран околу Морено

News image

  Хавиер Моја, агентот на Алберт Морено, рече дека Реал Мадрид е заинтересиран околу фудбалерот на Ливерпул.

Останати спортови

Нов рекорд на Блажевски

News image

Македонскиот пливач Марко Блажевски постави нов македонски рекорд на 100 метри пеперутка на Европското првенство на кратки базени што се одржува в...

Виталиј Кличко разочаран од својот брат

News image

Постариот од браќата Кличко, Виталиј изјави дека е разочаран од настапот на својот брат Владимир, по мечот во кој Украинецот ги загуби титулите од...

10 работи кои не сте ги знаеле за Тајсон Фјури- тежел само 455 грама кога се родил!

News image

Британскиот боксер Тајсон Фјури стана светска сензација, откако го победи Украинецот Владимир Кличко во мечот за светската титула во тепка категориј...

Кошарка

Прва победа за Филаделфија оваа сезона

News image

Екипата на Филаделфија конечно ја постигна првата победа сезонава во НБА лигата откако ноќеска го совлада тимот на ЛА Лејкерс на домашен терен со ...

Руди Фернадес два-три месеци надвор од натпреварите

News image

Еден од најдобрите во редовите на Реал Мадрид Руди Фернандес ќе отсуствува од натпреварите два-три месеци, пренесува шпанскиот „Ас“.

МЗТ против Тајфун во обид да ја прекине серијата порази

News image

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром попладне од 17 часот гостува во Цеље кај Тајфун по серијата четири порази во регионалната АБА...

Ракомет

Раул бара максимално залагање на дуелот со Струмица

News image

Тренерот на Вардар Раул Гонзалес побара од неговите избраница да го дадат максимумот на утрешниот меч со Макс Струмица, во рамките на СЕХА лигата....

Киелце му го нанесе третиот пораз во низа на Вардар

News image

Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите. По двата загубени дуели од европскиот првак Барселона „црвено-црни...

Македонски спорт

Вардар ја зголеми предноста на врвот на табелата

News image

На фудбалските стадиони низ Македонија попладнево се одиграа натпреварите од 16.коло во фудбалскиот шампионат по кое лидерот и шампион Вардар ја з...

Македонските каратисти кои освоија медал на СП на прием во АМС

News image

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денеска организираше прием за македонскиот ката тим кој освои сребрен медал на Светското п...

  • 24 часа