Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Фудбал

gary-neville 160

Легендарниот фудбалер на Манчестер Јунајтед, Гери Невил денеска е поставен на тренерското место на Валенсија, потврди клубот од „Местаља“.

Rudi-Garcia-Roma160

Руди Гарсија тренерот на италијанскиот фудбалски клуб Рома, не размислува да поднесе оставка, и покрај сите притисоци по лошите резултати кои ги има „Римската волчица“ на последните неколку натпр ...

16000923922

Фудбалската федерација на Македонија донираше 24. комплета спортска опрема (дресови, шорцеви, чорапи) и  „ЈАКО“ фудбалски топки на паралелката од Прилеп.

fifa-160

Водечкиот спонзор на Меѓународната фудбалска федерација (ФИФА) бара од челниците на организацијата „независен надзор“ на реформите.

spanija-160

 

Хавиер Моја, агентот на Алберт Морено, рече дека Реал Мадрид е заинтересиран околу фудбалерот на Ливерпул.

delneri160

Италијанскиот фудбалски тренер Луиџи Дел Нери ја презеде клупата на Верона, потврди клубот од „Бентегоди“.

campnou160

Управата на Барселона бара спонзори по кој ќе се вика нејзиниот стадион наместо сегашниот име „Камп Ноу“.

ivanovik160

Италијанскиот фудбалски клуб Интер планира следниот месец да му понуди двегодишен договор на Бранислав Ивановиќ кому на крајот на сезоната му завршуваат обврските кон Челзи.

mesi160

На гала вечера во Барселона беа доделени годишните награди за најдобрите поединци и екипи во изминатата година во шпанската Примера.

ninjo160

Еспирито Нињо Санто поднесе оставка на позицијата тренер на Валенсија по поразот од Севиља со 1-0 во мечот од шпанското фудбалско првенство.

  • 24 часа