Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Кошарка

filadelfija160

Екипата на Филаделфија конечно ја постигна првата победа сезонава во НБА лигата откако ноќеска го совлада тимот на ЛА Лејкерс на домашен терен со 103:91.

rudi-160

Еден од најдобрите во редовите на Реал Мадрид Руди Фернандес ќе отсуствува од натпреварите два-три месеци, пренесува шпанскиот „Ас“.

mzt160

Македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром попладне од 17 часот гостува во Цеље кај Тајфун по серијата четири порази во регионалната АБА лига.

simovski160

Македонскиот кошаркасрки репрезентативец Марко Симоновски го напушти МЗТ Скопје по спогодбениот раскин на договорот што го имаше со клубот од Аеродром.

nba-160

Хјустон „Рокитси“ му се заблагодарија на услугите на предводникот Кевин Мекхејл, пренесува ЕСПН, како и Јаху спорт.

vecniterivalii160

Најтрофејниот македонски кошаркарски клуб Работнички и актуелниот првак МЗТ Скопје Аеродром вечер од 19 часот во СЦ „Јане Сандански“ ќе го играат вечното дерби по што ќе биде комплетирано 5.коло од ...

kuku160


Македонскиот кошаркарски прволигаш Кожув го ангажира грчкиот тренер Стратос Кукулекидис кој пред осум години беше предводник на Струмица.

eligasl160

Најквалитетното европско кошаркарско натпреварување – Евролигата почнувајќи од следната сезона ќе има 16 екипи наместо досегашните 24, пишува МИА.

samardziskitur160

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Предраг Самарџиски од Мега Лекс се сели во турскиот клуб Бујукчекмеџе.

nba-liga160

Во НБА лигата ноќеска се одиграат седум натпревари, а првакот Голден Стејт ја продолжи победничката серија откако и во осмиот натпревар се радуваше на триумф. Пред своите навивачи совладан беше Дет ...

  • 24 часа