Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Еден од најдобрите во редовите на Реал Мадрид Руди Фернандес ќе отсуствува од натпреварите два-три месеци, пренесува шпанскиот „Ас“.

rudi-500

Шпанецот има хронични проблеми со грбот, со тоа се мачеше уште на Евробаскетот и според некои информации ќе мора да одмори.

Против Црвена ѕвезда играше само 11 минути, во дуелот во кој Србите го победија шампионот на континентот.

Руди на теренот ќе се врати во текот на Купот на кралот кој се игра од 18 до 21 февруари.

Како и да е, предводникот на шампионот во Евролигата ќе треба да победува и без Фернандес.

Спонзорирани линкови

  • 24 часа