Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Македонски спорт

vardarfc160

На фудбалските стадиони низ Македонија попладнево се одиграа натпреварите од 16.коло во фудбалскиот шампионат по кое лидерот и шампион Вардар ја зголеми предноста на четири бода вооднос на второпла ...

16000ams-pres-karate

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денеска организираше прием за македонскиот ката тим кој освои сребрен медал на Светското првенство во карате што неодамна се одржа во Џакарта ...

vardar160

Екипата на Вардар оствари победа на денешниот дуел од 14. коло од Првата фудбалска лига. „Црвено-црните“ ја совладаа Брегалница со 3:1, иако први поведоа гостите од Штип.

makliga1160

Дербито на 14.коло од Првата фудбалска лига ќе се игра денеска во Кратово каде четвртопласираниот Силекс го пречекува третиот на табелата Работнички.

16000ams-japonci-mediumi

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески, денес беше домаќин на јапонска делегација предводена од вториот секретар на Амбасадата на Јапонија во Виена, Тцујоши Кавахара и двајца врвни ...

16000ams-kik-web-1

Во просторите на Агенцијата за млади и спорт денеска беа претставниците на македонската кик бокс репрезентација, која на неодамна завршеното Светско првенство за сениори во Белград, Србија постигнаа ...

bo160


Кик бокс репрезентацијата на Македонија веќе има два гарантирани медала по вториот ден на 20. Светско првенство кое се одржува во Белград. Димитар Ѓорѓиев и Стеф ...

aaaaaaaaa.jpg-160

Агенцијата за млади и спорт осма година по ред доделува стипендии за млади талентирани спортисти.

ams160

Директорот на Агенцијата за млади и спорт Марјан Спасески денеска ќе ги додели ваучерите за стипендиите, кои секоја година АМС ги доделува на 500 најдобри млади спортисти до 20 години.

dejannedevvv160

Во Агенцијата за млади и спорт денес беше приреден прием на светскиот шампион Дејан Недев кој на СШ на Обединетото карате во Копер, Словенија постигна историски резултат освојуваќи златен медал.  

...
  • 24 часа