Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Останати спортови

marko-blazevski160

Македонскиот пливач Марко Блажевски постави нов македонски рекорд на 100 метри пеперутка на Европското првенство на кратки базени што се одржува во Нетанија, Израел.

Klitschko-brothers160

Постариот од браќата Кличко, Виталиј изјави дека е разочаран од настапот на својот брат Владимир, по мечот во кој Украинецот ги загуби титулите од британскиот боксер Тајсон Фјури.

tyson-fury

Британскиот боксер Тајсон Фјури стана светска сензација, откако го победи Украинецот Владимир Кличко во мечот за светс ...

odbojkarki160

Одбојка е спорт во кој не се вртат многу пари, а уште помалку во одбојка за жени.

klicko-1

Британскиот боксер Тајсон Фјури му нанесе тешки повреди на Украинецот Владимир Кличко , во мечот за титулата светски шампион која на кр ...

fjuri-zena1-160

Тајсон Фјури забележа историска победа совладувајќи го Владимир Кличко, а победата и ја посвети на сопругата.

klicko160

Украинскиот боксер Владимир Кличко изјави дека повторно ќе се бори со Тајсон Фјури, по победата на британецот во борба за титулата светски шампион.

antic160

Македонскиот каратист Симон Антиќ, член на Карате клубот Макпетрол-Скопје денеска во Окинава, Јапонија на последниот турнир од Светска Премиер Карате Лига, се закити со титулата „Големиот Победник ...

tajson

По крајот на мечот, новиот шампион Тајсон Фјури имаше сила и да запее. Со „I don't wanna miss a thing“ Фјури ја поздрави сопругата.

senz

 

Британецот Тајсон Фјури е првиот боксер, кој по пауза од 11 години успеа да го со ...

  • 24 часа