Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Ракомет

raul160

Тренерот на Вардар Раул Гонзалес побара од неговите избраница да го дадат максимумот на утрешниот меч со Макс Струмица, во рамките на СЕХА лигата.

vardar-kielce160

Ракометарите на Вардар го запишаа третиот пораз по ред во Лигата на шампионите. По двата загубени дуели од европскиот првак Барселона „црвено-црните“ попладнево загубија од полскиот првак Киелце ...

vardar160

Ракометарите на Вардар вчеравечер го одржаа единствениот тренинг во салата „М.О.С.И.Р“ во Киелце каде попладнево против истоимениот полски шампион ќе го одиграат мечот од 9. коло во ЕХФ Лигата на ша ...

1600rakomet

Македонската ракометна репрезентација, може да се радува што Катар стана шампион на Азија. Со триумфот на Катар над Иран со 28-19 (15-11) во финалето од азискиот шампионат, оваа земја директно обезбеди пласм ...

vardar-kielce160

Македонскиот ракометен првак Вардар, утринава отпатува за Полска, каде утре ќе го одигра натпреварот од 9.коло во Лигата на шампионите против екипата на Киелце.

brumen160

За десното крило Матјаж Брумен ова ќе биде последна сезона во Вардар, откако спогодбено е договорено тој предвреме да биде ослободен од обврските. Брумен имаше договор со Вардар до јуни 2017 година.

barsa-kire160

Актуелниот европски и шпански ракометен шампион Барселона постави нов рекорд во последователни победи.

dembeleee160

За левото крило на Вардар, Сираба Дембеле ова ќе биде последна сезона во клубот. По три сезони минати во Вардар, на Дембеле во јуни 2016 година и истекуваат обврските од договорот, по што таа е слободен игр ...

arpad-sterbik160

Голманот на Вардар Арпад Штербик по добриот настап и 13 одбрани против Барселона, се најде во идеалниот состав на 8.коло од Лига на шампиони во изборот на ЕХФ.

dibirov160

Во рамките од осмото коло од Лигата на шампионите Вардар ја пречека Барселона на домашен терен, а одлична партија имаше левото крило на „црвено-црните“ Тимур Дибиров кој со нова мајсторија го надмудр ...

  • 24 часа