Освежено 16:14:25
Недела, 25 Јуни 2017

Регион

sportistisceznaa160

 

Исчезна српскиот ватерполист Урош Вуковиќ (17).

islamska-dr-kosovo.jpg160

 

Од 2012 година, од почетокот на вооружениот судир во Сирија, околу 300 лица од Косово се бореле на страната на терористичките организации Ал Нусра и Исламска држава, покажуваат податоците на косов ...

grcija-slika160

Европејците на маса поставиле закана за исклучување на Грција од Шенгенската зона заради се поголемата немоќ на државата да ги контролира границите, објави Фајненшал тајмс, пишува МИА.

najopasendzihadistt160

Еден од најопасните џихадисти од Исламската држава Лаврдрим Мухаџери е забележан во Србија, пренесува српски Информер. 

terorizam.jpg-160

Косовски Албанец беше уапсен под сомнение за тероризам, пренесе БТА.

egremni-2-520x347

 

 

Во земјотресот кој пред две недели го погоди грчкиот остров Лефкада, беше уништена и една од најпознатите и најубави пл ...

pedofil-ocuv-horor160

Маж од околината на Бјеловар е приведен под сомнение дека сексуално злоставувал и тешко повредил двегодишно девојче, кое неговата сопруга (20) како малолетничка го родила во претходна врска.

grcija160

Бројот на сексуални работнички во Грција драстично се зголеми во кризата. На полнолетните проститутки им се приклучија и малолетни девојки, кои своето тело го прдаваат и за два евра или оброк.

16007755661.news

Телото на пилотот, кој беше убиен при соборувањето на рускиот авион Су-24 во Турција, денеска беше испратено во Русија, соопштија турски претставници, цитирани од агенцијата „Анадолија“.

golema-tragedija-srbijaa160

Валентина Стаменковиќ (16) од Драјинци загинала вчера во директен судир межу „југо“ и „поло“ на патот Књажевец - Сврљиг.

  • 7 дена