Скандал во СДСМ Кичево, пријава до полицијата за сопартијците, Матевска обвинува: Гнилоста што ја имаме во партијата доведува да бидеме таргет на некои криминални групи

Вести

Катерина Матевска, активен член и активист на СДСМ, на седми  декември објави дека ќе се кандидира за претседател...

Груевски: Од кога СДСМ стапна во Владата- се нарушија националните интереси, се намали просечната плата, економијата се доведе пред колапс…

Вести

Ова го истакна лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски на големиот митинг на Коалицијата „За подобра Македонија“...