вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Занимливости

МОДАТА СТАНА ЛУДИЛО: Светот полуде по овие фармерки кои вие никогаш не би ги облекле (ФОТО)

МОДАТА СТАНА ЛУДИЛО: Светот полуде по овие фармерки кои вие никогаш не би ги облекле (ФОТО)

Со овие фармерки изгледате како бездомник, а чинат многу повеќе од тоа што сте подготвени да платите за нив.

Низа коментари има од  корисниците на друштвените мрежи за новиот тренд на фармерки.

Фармерките низ историјата, од облека за работници стана еден од најомилените модни додатоци, па денес има секакви модели – тесни, трапезоидни, со висок или низок струк, светли или темни…

Сега се појави и нов тренд кој доаѓа од Лос Анџелес, а за тоа е „виновен“ брендот Кармар, кој нуди екстремно исечени фармерки, кои апсолутно ништо не и оставаат на имагинацијата. Се состојат од рабови, џебови и патент.

Овие фармерки се продаваат со “брзина на светлината“, а “нормалните“ луѓе никогаш не би ги облекле.

Sicker than your average ? #carmardenim #extremecutoutjeans #trending

A post shared by CARMAR Denim (@carmardenim) on