вторник, 28. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Приведена скопјанка: Агресивно се однесувала на денешната прес-конференција за протестот

Приведена скопјанка: Агресивно се однесувала на денешната прес-конференција за протестот

Полициски службеници привеле скопјанка која го нарушила јавниот ред и мир за време на денешната прес-конференција со најавен протест.

– Денеска (08.12.2022) во 11:00 часот на бул.„Илинден“ во близина на хотел на подрачјето на Центар, Скопје, за време на прес конференција во врска со најавен протест, од полициски службеници од СВР Скопје е приведена П.Ц.(62) од Скопје, која го нарушила јавниот ред и мир, со агресивно однесување кон присутните и кон полициски службеници кои извршувале службени дејствија, наведува МВР во дневниот Билтен.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесен соодветен поднесок.