четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

Тепачка во медицинското училиште „Панче Караѓозов“

Тепачка во медицинското училиште „Панче Караѓозов“

Четворица ученици од трета година во средното медицинско училиште „Панче Караѓозов“ во Скопје, физички нападнале двајца свои врсници, ученици во истото училиште.

Случајот во полиција го пријавил вработен во училиштето вчера утрото околу 10 часот.

Се преземаат мерки за расчистување на настанот.