понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Хроника

„Вонбрачната“ снаа ѝ ја украла картичката, па си извадила пари од банкомат во Кавадарци

„Вонбрачната“ снаа ѝ ја украла картичката, па си извадила пари од банкомат во Кавадарци

Секторот за внатрешни работи Велес поднесе кривична пријава против Ј.М. (44) од Кавадарци поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело “оштетување и неовластено навлегување во компјутерски систем“.

Пријавената во Кавадарци во периодот додека престојувала во куќата на Е.В. со кого живее во вонбрачна заедница, од паричникот на Е.А., мајката на Е.В., со којашто живеат во заедница, ја зела нејзината банкарска картичка и на 04.01.2018 година во Кавадарци од банкомат на банка, неовластено подигнала 18.000 денари, по што картичката ја вратила во паричникот.