четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

На граничните премини нема подолги задржувања

Сообраќајот на патиштата низ државата се одвива по претежно суви коловози, а на повисоките планински и осојничави места се забележуваат влажни коловози.
На граничните премини нема подолги задржувања

Интензитетот на сообраќајот надвор од градските средини е умерен, а на граничните премини нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.

Најнови вести