понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

„Правда за жртвите од Смилковско езеро“- најавен протест за утре во 13 часот

„Правда за жртвите од Смилковско езеро“- најавен протест за утре во 13 часот

Правда за Филип Славковски, Александар Наќевски, Цветанчо Ацковски, Кире Трпковски и Борче Стевковски!

Ова е пораката која се испраќа на социјалните мрежи, со најавата за утрешниот протест.

Групата насловена како „Правда за жртвите од Смилковско езеро“, најавува протест за утре, 26.04.2018-та, во 13 часот пред Основниот суд-Скопје.

Најнови вести