понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Протест пред Собрание против двојазичноста

Протест пред Собрание против двојазичноста

Во организација на повеќе движења и здруженија, денеска  пред Собранието се одржа протест против Законот за двојазичноста.

Присутните нагласија дека протестот е против антиуставниот и дискриминаторски Закон за двојазичност.

Најнови вести