понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Седница за пратенички прашања, ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува

Седница за пратенички прашања, ВМРО-ДПМНЕ ќе учествува

Собранието денеска ќе ја одржи 44. седница на која на дневен ред се поставување пратенички прашања.

Седница за поставување пратенички прашање на премиерот и министрите се одржува секој последен четврток во месецот.

Пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ ќе учествуваат на седница за пратенички прашања првпат по враќањето во работата на Собранието.

Најнови вести