понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Викендов топло време- уживајте во сонцето и денес и утре

Викендов топло време- уживајте во сонцето и денес и утре

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност, со појава на магла по котлините.

Според Управата за хидрометеоролошки работи, дневната температурата ќе се движи до 10 Целзиусови степени.

Слично време со несекојдневно високи температури за зимскиот период ќе се задржат и во недела.

Од УХМР за вториот ден од викендот најавуваат слаб до умерен северен ветер.

Најнови вести