понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Скопје

Маџир Маало утре без вода од 11 часот

Маџир Маало утре без вода од 11 часот

Корисниците од населбата Маџир Маало утре ќе останат без водоснабдување во периодот од 11:00 часот до завршување на интревенцијата, што ќе ја извршува ЈП „Водовод и канализација“.

Како што соопшти РЦУК, утре од 11 часот ќе почне изведување на водоводен приклучок на водоводна мрежа со пречник два цола на улицата Маџир Маало.