петок, 24. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Има 9 деца и 35 години помлада сопруга, еве како денес изгледа познатиот актер

Има 9 деца и 35 години помлада сопруга, еве како денес изгледа познатиот актер

Познатиот холивудски актер денес го прославува 62 роденден. Жените го сакаа, а и денес не можат да одолеат на неговиот шарм.

По низата главни улоги во познати филмови, Мел доби светска популарност. Талентот и улогата во филмот „Храбро срце“ само ја зацврти неговата позиција во филмакиот свет, а во 1985 година беше прогласен за најсексипилен маж на планетата, според „Пипл“.

Со Робин Мур, со која има пет деца, беа наизглед совршен пар се додека не се дозна дека се разведуваат.

Јавноста дозна и за неговата врска со Оксана Григориева со која има две деца.

Кога сите мислеа дека ќе направи подолга пауза на поле на љубовта, тој започна врска до 35 години помладата Розалинд Рос со која доби две деца.

Мел и денес ја ужива титулата кај женската популација на шармантен маж, татко на девет деца.

Најнови вести