вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Почина една од најубавите жени во светот

Почина една од најубавите жени во светот

Популарната актерка Памела Гидли почина во 52. година, а тажната вест ја потврди нејзиниото семејство.

Памела Гидли беше позната по улогата во филмот „Твин Пикс“, а почина мирно во нејзината куќа во Њу Хемшир на 16. април.

Беше прогласена за најубава жена на светот, а сите ја запомнија по улогата на жртвата на убиство Тереса Бенкс.

Гидли, е поранешно дете – модел, и во 1985 година беше прогласена за „Најубаво девојче на светот“ од модната агенција Вилхелимина.

Најнови вести