четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Познати

Силвестер Сталоне итно пренесен во болница!

Силвестер Сталоне итно пренесен во болница!

Холивудскиот актер Силвестер Сталоне е одведен во болница. Лекарите не знаат што му е на 71-годишниот Сталоне, кого го довеле во болница заради висок притисок, вртоглавица и забрзано чукање на срцето.

Тие сметаат дека оваа состојба е последица на стрес, но не го пуштаат на домашно лекување зашто не се сигурни дека неговата здравствена состојба ќе се подобри.

Во болницата со Сталоне е неговата сопруга Џенифер која му дава огромна поддршка.

Најнови вести