четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

Наполи нуди 15 милиони евра за Дармијан

Наполи нуди 15 милиони евра за Дармијан

Италијанскиот фудбалски прволигаш Наполи е подготвен да понуди 15 милиони евра за фудбалерот на Манчестер Јунајтед, Матео Дармијан.

Има интерес за Дармијан од неколку клубови, но Наполи е најсериозен во моментот. На „Сан Паоло“ внимателно ја следи ситуацијата околу одбранбениот играч и е подготвен да испрати понуда за него на почетокот на јануарскиот трансфер рок.

Во Наполи сакаат да ги откупат правата на Дармиан, но имаат тенденција и да го земат првично на позајмица, ако Манчестер Јунајтед не ја прифати нивната понуда, која се очекува да биде 15 милиони евра.