четврток, 30. ноември 2023. Вести денес: 0
home Фудбал

ВИДЕО: Во Барселона тренира новиот Меси, малото момче ветува огромен успех

Момче од младинските категории навистина изненадува.
ВИДЕО: Во Барселона тренира новиот Меси, малото момче ветува огромен успех

Каталонците не се грижат за иднината на фудбалот бидејќи Младинската академија им работи со полна пареа.

Барселона ја има познатата „Ла Масија“, а според видеото што го објавија очигледно имаат и нов Меси.

Момче од младинските категории навистина изненадува.

Стилот на игра му е ветувачки, а “дрибла“ исто како легендарниот Лео.