понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Ракомет

ФОТО: Дали Ива е најзгодната сопруга на ЕП во Хрватска?

ФОТО: Дали Ива е најзгодната сопруга на ЕП во Хрватска?

Мирко Алиловиќ одлично го започна Европското првенство во Хрватска.

На натпреварот Хрватска – Србија беше прогласен за најдобар играч, а поддршка од трибините ја има од неговата сопруга, згодната Ива Алиловиќ.

Тој, со неа е во брак од 2011. година. Имаат два синови кои се викаат Иван и Мат.

Слободно може да кажеме дека на ракометарите од Хрватска, Мирко ја има најубавата и најзгодна сопруга. Во тоа може и вие да се уверите преку фотографиите кои следуваат.