понеделник, 6. ноември 2023. Вести денес: 0
home Ракомет

Утврден нов термин за дербито Вардар-Металург

Утврден нов термин за дербито Вардар-Металург

Првиот од двата меча кои најверојатно ќе бидат клучни и ќе го дадат новиот шампион на Македонија, помеѓу екипите на РК Вардар и Металург ќе се одигра во петок.

Црвено-црните ќе бидат домаќини во „Јане Сандански“.

Овој меч доби нов вечерен термин и ќе се игра во 20:30 часот, дојде до измена од првичниот план кога македонското дерби беше најавено дека ќе  започне од 16:00 часот, пишува Спортски.

Причината за измената е  поради ТВ преносот на TB Телма. Сезонава ова е трет дуел помеѓу најдобрите македонски ракометни машки тимови.