вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Ракомет

Утврден терминот кога ќе се судрат Вардар и Монпелје

Утврден терминот кога ќе се судрат Вардар и Монпелје

Монпелје е тимот кој на Ф4 ќе стои на патот кон финалето против Вардар, но со оглед на тоа дека многумина го потценија тимот на Монпелје, тие го докажаа спротивното, се пласираа на завршниот турнир и сигурно ќе му пркосат и на Вардар.

Вардар како актуелен европски шампион, важи како фаворит во дуелот со француската екипа, па секако дека нацијата ќе пулцира во ритамот на „црвено-црните“ на Ф4.

Останатото полуфинале, ПСЖ против Нант ќе се игра на 26 мај, додека истиот ден се игра и натпреварот помеѓу Вардар и Монпелје, од 18 часот.