вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

ДРАМА ВО РУСИЈА: Шест лица, од кои 4 деца тешко повредени во експлозија во зграда (ВИДЕО)

Во соопштението се наведува дека „шест лица во критична состојба се во центарот за нега на изгореници во болницата број 1 и сите шест се на интензивна нега“
ДРАМА ВО РУСИЈА: Шест лица, од кои 4 деца тешко повредени во експлозија во зграда (ВИДЕО)

Поради експлозија која се случила во зграда на пет ката на северозападот на Сибир, во болница завршиле шест лица, од кои четири се деца, соопшти регионалното Минитерство за здравско.

Во соопштението се наведува дека „шест лица во критична состојба се во центарот за нега на изгореници во болницата број 1 и сите шест се на интензивна нега“, а и дека уште особа ја повредила коската на петата.

Експлозијата и пожарот се случиле во зграда на пет ката во Омск, а избиле во стан на вториот кат, уништувајќи ги прозорите и терасата.