вторник, 7. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

Маж почина во сообраќајка предизвикана од лубеници

Маж почина во сообраќајка предизвикана од лубеници

Лубениците што се превезувани во преполна приколка паднале на патот во Филаделфија, при што е предизвикана сообраќајна незгода.

Во сообраќајката загинало едно лице на возраст од 61 година.

Лубениците удриле во автомобилот при што возачот ја загубил контролата и излетал од патот.

Возачот кој ги превезувал лубениците не е сериозно повреден.