среда, 15. ноември 2023. Вести денес: 0
home Вести

При експлозија на огномет повредени 39 лица

При експлозија на огномет повредени 39 лица

При експлозија на огномет за време на популарниот кубански карневал Парандас повредени се 39 лица, меѓу кои има шест деца на возраст од 11 до 15 години.

– Несреќниот случај со огнометот се случи синоќа во градот Ремедиос, соопштија локалните власти.

Меѓу повредените има и лица кои се наоѓаат во критична состојба.

Истрагата е во тек со цел да се открие причината за инцидентот.