еверсон – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk Најнови вести Thu, 06 Sep 2018 08:22:10 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.3 https://arhiva.kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32x32.png еверсон – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk 32 32 Голманот Еверсон постигна гол од слободен удар (видео) https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/golmanot-everson-postigna-gol-od-sloboden-udar-video/ https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/golmanot-everson-postigna-gol-od-sloboden-udar-video/#respond Thu, 06 Sep 2018 08:22:10 +0000 https://kurir.mk/?p=96967

Чуварот на мрежата на Сеара, Еверсон Фелипе постигна прекрасен гол ноќеска во триумфот над Коринтианс со 2:1. Еверсон погоди од слободен удар во 19. минута. Голот на Еверсон може да има големо значење, бидејќи со него Сеара освои три важни бодови во битката за опстанок во бразилската Серија А. ]]>