Езѓијан Алиоски – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk Најнови вести Tue, 23 Aug 2022 07:41:53 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.3 https://arhiva.kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32x32.png Езѓијан Алиоски – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk 32 32 ВИДЕО: Алиоски го постигна својот прв гол во дресот на Фенербахче https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/video-alioski-go-postigna-svojot-prv-gol-vo-dresot-na-fenerbahche/ https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/video-alioski-go-postigna-svojot-prv-gol-vo-dresot-na-fenerbahche/#respond Tue, 23 Aug 2022 07:22:05 +0000 https://kurir.mk/?p=722446

Македонскиот фудбалски репрезентативец Езѓијан Алиоски го постигна својот прв гол во турската Суперлига за тимот на Фенербахче. Алиоски кој на синоќешниот натпревар со Адана во игра влезе во 80. минута, се запиша во листата на стрелците по само три минути поминати на теренот. Фенербахче водеше со 3:0, гостите намалија на 3:2, а популарниот „Џани“ ја запечати победата на тимот од Истанбул. По овој триумф, Фенербахче е лидер на табелата со 7 бодови, колку што имаат и Башакшехир, Бешкташ и Газиантеп. ]]>