Ховханес Хамбарџумјан – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk Најнови вести Thu, 19 Nov 2020 07:14:24 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.3 https://arhiva.kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32x32.png Ховханес Хамбарџумјан – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk 32 32 Гол на поранешниот играч на Вардар за победа на Ерменија над Македонија https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/gol-na-poraneshniot-igrach-na-vardar-za-pobeda-na-ermenija-nad-makedonija/ https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/gol-na-poraneshniot-igrach-na-vardar-za-pobeda-na-ermenija-nad-makedonija/#respond Thu, 19 Nov 2020 07:14:24 +0000 https://kurir.mk/?p=431498

Македонската фудбалска репрезентација е поразена од Ерменија со 1:0 во последното коло од втората група Ц-дивизија во Лигата на Нации. Дуелот се одигра во Никозија на Кипар поради воената состојба во Ерменија, а го реши поранешниот вардарец, Ховханес Хамбарџумјан со голот во 55. минута. На другиот меч од 6.коло во оваа група Грузија и Естонија одиграа нерешено 0:0. Ерменците го освоија првото место во групата со 11 бода и изборија пласман во Б-дивизијата. Македонците се втори со 9 бода, Грузијците се трети со 7, Естонците последни со 3 бода.]]>