Ибар – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk Најнови вести Wed, 02 Dec 2020 19:38:17 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.3 https://arhiva.kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32x32.png Ибар – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk 32 32 ТФТ поразен на гостувањето кај Ибар во БИБЛ лигата https://arhiva.kurir.mk/sport/kosarka/tft-porazen-na-gostuvanjeto-kaj-ibar-vo-bibl-ligata/ https://arhiva.kurir.mk/sport/kosarka/tft-porazen-na-gostuvanjeto-kaj-ibar-vo-bibl-ligata/#respond Wed, 02 Dec 2020 19:38:17 +0000 https://kurir.mk/?p=437809

Македонскиот кошаркарски прволигаш ТФТ загуби на гостување во Рожаје кај црногорскиот Ибар со 96:79 во рамки на четвртото коло во БИБЛ лигата. Клучен период за поразот на ТФТ на своето прво гостување во Балканската кошаркарска лига беше втората четвртина, која екипата од Рожаје ја доби со 37:15 задржувајќи ја високата предност до самиот крај. По четири одиграни кола, ТФТ има скор од две победи и два порази, а следен противник ќе им биде бугарскиот претставник во БИБЛ лигата Академик Бултекс, на 17 декември во Скопје.]]>