клубот 100 – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk Најнови вести Wed, 21 Apr 2021 19:22:41 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.4 https://arhiva.kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32x32.png клубот 100 – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk 32 32 ПАНДЕВ ПИШУВА ИСТОРИЈА: За 20 минути постигна 2 гола – официјално влезе во „Клубот 100“ во Серија А! https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/pandev-pishuva-istorija-za-20-minuti-postigna-2-gola-oficijalno-vleze-vo-klubot-100-vo-serija-a/ https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/pandev-pishuva-istorija-za-20-minuti-postigna-2-gola-oficijalno-vleze-vo-klubot-100-vo-serija-a/#respond Wed, 21 Apr 2021 19:22:41 +0000 https://kurir.mk/?p=500554

Горан Пандев, македонскиот репрезентативец за Џенова на натпреварот против Беневенто успеа да постигне гол со кој запиша јубилеј во Серија А. Ѕзведата на македонскиот фудбал во 11-та минута од натпреварот успеа да даде гол и изедначи на фудбалскиот натпревар. Со тоа Пандев се запиша во листата на стелци. Македонецот десет минути по првиот гол повторно се запиша во листата на стрелците и покажа зошто важи за еден од најдобрите играчи кои заиграле во калчото од „екс-ју“ просторите (2-2).]]>