кософо – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk Најнови вести Sat, 10 Oct 2020 08:46:29 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.3 https://arhiva.kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32x32.png кософо – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk 32 32 Во Чаир наголемо се навиваше за Косово! (ВИДЕО) https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/vo-chair-nagolemo-se-navivashe-za-kosovo-video/ https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/vo-chair-nagolemo-se-navivashe-za-kosovo-video/#respond Sat, 10 Oct 2020 08:46:29 +0000 https://kurir.mk/?p=414679

Македонија го победи Косово со 2-1 во четвртокот во Скопје во рамки на плеј-офот за пласман на Европското првенство 2021 година. Навивачи немаше на трибините на „Тодор Проески“, па натпреварот се следеше во домашни услови, кафулиња и ресторани. Во скопски Чаир очигледно повеќе се навиваше за гостинската селекција, а голманот Столе Димитриевски им ги скрши срцата на дел од Албанците во државава со фантастичната одбрана во 92-та минута кога спаси сигурен гол.
@ubejdkurtishi##fyp ##albania ##kosovo ##shkupi ♬ original sound - ubejdkurtishi