млада женска ракометна репрезентација – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk Најнови вести Sun, 02 Jul 2023 17:39:04 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.3 https://arhiva.kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32x32.png млада женска ракометна репрезентација – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk 32 32 Младите ракометарки минимално поразени од Србија https://arhiva.kurir.mk/sport/rakomet/mladite-rakometarki-minimalno-porazeni-od-srbija/ https://arhiva.kurir.mk/sport/rakomet/mladite-rakometarki-minimalno-porazeni-od-srbija/#respond Sun, 02 Jul 2023 17:39:04 +0000 https://kurir.mk/?p=851866

Maкедонската младинска репрезентација го запиша вториот пораз на турнирот „Трофеј Карпати“ во Романија, денес подобри од нашите ракометарки беа Србинките со 29:30. На полувреме Македонија водеше со четири гола 13:17, меѓутоа во вториот дел вратена беше неизвесноста и во последните моменти од натпреварот се влезе со 29:29. Србија во последната секунда погоди за победа од 30:29. Во редовите на Македонија најефикасна беше Јанкуловска со седум гола, додека Младеновска постигна шест.]]>