пријателска средба – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk Најнови вести Sat, 06 Feb 2021 16:24:48 +0000 mk-MK hourly 1 https://wordpress.org/?v=6.3.3 https://arhiva.kurir.mk/wp-content/uploads/2017/12/cropped-favicon-32x32.png пријателска средба – Kurir.mk https://arhiva.kurir.mk 32 32 Шкендија поразена од Динамо Киев https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/shkendija-porazena-od-dinamo-kiev/ https://arhiva.kurir.mk/sport/fudbal/shkendija-porazena-od-dinamo-kiev/#respond Sat, 06 Feb 2021 16:24:48 +0000 https://kurir.mk/?p=465191

Македонскиот фудбалски тим Шкендија од Тетово на последниот тест дуел загуби од украински Динамо Киев со 1-0,натпревар кој се одигра во Анталија,Турција Шкендија одигра рамноправен натпревар со големиот фаворит, но не успеа да издржи до крај. Победоносниот гол за Динамо Киев беше на Богдан Леднев во 85. минута. ШКЕНДИЈА – ДИНАМО К. (УКР) 0-1 (0-0) Стрелец: Леднев 85′ (ДК) ШКЕНДИЈА: Захов, Мурати, Незири, Павиќ, Бејтулаи, Дита, Елези, Алими, Зејнулаи, Дориев, Ибраими ДИНАМО КИЕВ: Нешчерет, Миколенко, Попов, Забарни, Кедзиора, Сидорчук, Шапаренко, Бујалски, Циганков, Родригез, Беседин  ]]>